Soru: Electro antiperspirant bana zarar verebilir mi?

Cevap: Mümkün değil! Daima pilden beslenen cihazları kullanınız, kılavuzu dikkatli okuyunuz ve korkmanıza gerek yoktur. Cihazdaki akım o kadar düşük ki bir şey olmaz. Cihazlar maksimum emniyeti göz önünde bulundurarak tasarlanmış, klinik olarak test edilmiş ve resmi makamlar tarafından sağlık gereci olarak kabul edilmiştir. Electro Antiperspirant Size sadece yardım edebilir.


Soru: Menuniyet garantisi nedir?

Cevap: Size sunduğumuz 50 günlük memnuniyet garantisi cihazi denemenizi, çalıştığından ve aşırı terleme sorununuzu giderdiğinden emin olmanızı sağlamak içindir. Aksi halde cihazı belirtilmiş adrese gönderip paranızı geri alırsınız.


Soru: İyontoforez cihazını bir haftadır kullanıyorum, ama eller ve ayaklarım hala terliyor, demek ki etkisini göstermiyor mu?

Cevap: Korkmanıza gerek yok, iyontoforez neredeyse herkeste etkilidir. Birçok insan ilk prosedürden sonra iyontoforezin etkisini göstermediğine şaşıyor ama tam terstir. Tedavi esnasında kılavuza göre tedavi prosedür uygulanması yapılmalı, başta sanki bir şey olmuyormuş gibi olmasına rağmen tedavi gerçekleşiyordur. Zaman ilerledikçe (1-3 hafta içinde) nasıl olduğu anlamadan bile terleme aniden kaybolur.


Soru: İyontoforez aracılığıyla yapılan aşırı terleme tedavisi acı verir mi?

Cevap: Vermez. Ama uygun cihazı seçmelisiniz. Mesela Electro Antiperspirant cihazı geliştirilirken insan organizmasının hangi elektrik akım etkisine en iyi müsamaha göstermesi göz önünde bulundurarak çeşitli frekansları test edilmiştir. En kötü ihtimalde hafif karıncalanma hissedersiniz.


Soru: Ne kadar sık iyontoforezi kullanmam lazım?

Cevap: İlk bir ila üç hafta eklenmiş kılavuza göre düzenli kullanınız. Sonra devam ettirme safhası geldiği için cihaz sadece tekrar terlemeye başlandığında hastaların tipine bağlı olarak 14-40 günde bir etkilenen yere uygulanır.


Soru: Ücüncü prosedürü tamamladım ama ellerim sanki önceden daha fazla terliyormuş gibi, bu normal mi?

Cevap: Tedaviye devam ediniz ve elleriniz kuru olacaktır. Bu durum cihazın kullanıcılarının %20’sinde ortaya çıkıyor. Avuç içlerinizin terlemesi kaybolmadan önce arasıra kısa vadeli olarak terleme artabilir. Bu durum yakında istediğiniz hedefe ulaşmanızın bir işaretidir. Kılavuza göre tedaviye devam ediniz.


Soru: Botulinum toksin ile iyontoforez arasındaki fiyat farkı ne?

Cevap: Botulinum toksinun uygulaması uygulanan bölgeye (alan büyüklüğüne) göre en az ₺1500 (ellerin ikisi), ayak tabanı durumunda ₺2000 ve koltuk altı ₺1500 her bir uygulama başına tutar. Bir kaç ay sonra yine aynı fiyata tekrarlanması gerekir. Kliniğe gelmeniz gerekiyor ve botulinum toksin etkisi göstermezse paranızı geri alamazsınız. İyontoforez cihazı sadece bir kere (₺1500’yu geçmeyen fiyata) alıp kalem pil şarj edilme masrafları ile sürekli kullanırsınız. Demek ki 1. geçici avuç içi botulinum toksin uygulama fiyatına yıllar boyunca kullanacağınız iyontoforezi satın alabilirsiniz. Üstelik para iade garantisi de mevcuttur.


Soru: Terlemez olmam zararlı değil mi? Sağlığımı olumsuz şekilde etkilemez mi?

Cevap: erleme vücut aşırı çalışırken soğutmasına yardım eder. Siz sadece iyontoforezin etkisini gören avuç içi, ayak, koltuk altı gibi yerlerde terlemezsiniz. Vücudunuzun diğer kısımları şimdiye dek var olan güvenli termoregülasyonu ve zararlı maddelerin çıkarılmasını sağladığı için organizmanızda olumsuz etkilerin oluşmasından korkmanıza gerek yoktur.